DENİZLİ:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Denizli’de Okul Servisleri DenetlendiDenizli Büyükşehir Belediyesi, 2014-2015 eğitim-öğretim yılı başlamasına kısa süre kala, öğrencilerin güvenliğinin en üst seviyede tutulması ve herhangi bir olumsuzluğun oluşmaması için okul servis araçlarını denetlemeye başladı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, 2014-2015 eğitim-öğretim sezonunun başlamasına kısa süre kala öğrenci servisi denetimine başlandı. Fatih Kapalı Pazaryeri’nde yapılan denetime, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Özsoy, Ulaşım Daire Başkanı Niyazi Türlü ve Denizli Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Umul katıldı. Genel Sekreter Yardımcısı Özsoy, 2014-2015 eğitim-öğretim sezonunun yaklaşması nedeniyle servis minibüslerinin denetlemesini yaptıklarını belirterek, "Denizli’de bin 93 tane servis aracı olup bunlardan 497 tanesi okullara hizmet vermektedir. Yaptığımız denetim özellikle okullara hizmet veren araçlarla ilgili bu araçların denetimleri 5 gün devam edecek" dedi.
Denetimlerde araçların fiziki ve teknik şartları sağlayıp sağlayamadığının kontrol edildiğine işaret eden Özsoy, "Araçlarda, okul servis araç levhası, dur işareti, kapıların şoför kontrolünde açılıp açılmadığı, yangın levhaları, trafik seti, şoför, rehber ve öğrenciler için emniyet kemeri bulunup bulunmadığı ve benzeri hususlarda denetimlerimiz devam edecek. Denetimler sonucunda bu araçların bir yıl süreyle bu hizmeti yapabileceğine dair Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından değerlendirme yapılacak. İnşallah bu eğitim öğretim sezonunda da araçlarımızla yürütülen servislerde her an bir aksaklık ve sıkıntı yaşanmadan kazasız belasız sağlıklı ve huzurlu bir eğitim öğretim sezonu geçirmeyi diliyorum" diye konuştu.
Denizli Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Umul ise, her yıl olduğu gibi okular açılmadan önce servis araçlarının kontrol edildiğini ifade ederek, "Bizler insanlarımızın en değerli varlıkları çocuklarını bizlere emanet etme bilinciyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Araçlarımız her ne kadar vizeden, kontrolden geçse de, okullar açılmadan önce tekrar kontrolden geçmesi hem bizim açımızdan hem de halkımız açısından daha güvenli olacağını düşünüyoruz. 2014-2015 eğitim-öğretim yılının kazasız belasız geçmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından denetimler gerçekleştirilmeye başlandı.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×Denizli Vergi Dairesi’nden Büyükşehir Belediyesi’ne...
Denizli Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci ve beraberindeki heyet, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali...

Haberi Oku