POLİTİKA:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Numan Kurtulmuş’un Memleketinde Büyük Sevinç62. Hükümet’te Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un Başbakan Yardımcısı olarak görev alması, memleketi Ordu’nun Ünye ilçesinde sevinçle karşılandı. Numan Kurtulmuş’un dayıoğlu olan Fatih Turan, “Kendisiyle iftihar ediyorum” dedi.
1959 yılında Ünye’de doğan, ilk ve orta öğrenimini Ünye’de gördükten sonra memleketinden uzakta eğitim hayatına devam eden Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, siyasette Başbakan Yardımcılığı’na kadar yükselerek hemşehrilerine sevinç yaşattı. 62. Hükümet’te Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un Başbakan Yardımcısı olmasından dolayı kendisiyle iftihar ettiğini söyleyen Kurtulmuş’un dayıoğlu olan ve çay ocağı işleten Fatih Turan, “Numan Bey’le biz dayı, hala çocuklarıyız. Kendisiyle iftihar ediyorum. Ünye’mizin, Ordu’muzun geneline ve Türkiye’ye hizmet edeceğine inanıyorum. Bilgili, kültürlü bir insan olduğuna inanıyorum, kendisinden onur duyuyorum. Herhangi bir beklentim yok, sadece vatana ve millete hayırlı olmasını dilerim. İşlerinde muvaffak olmasını dilerim. Başbakan Yardımcısı olmasını bekliyordum ve partiye geçtiği zamanki konumundan itibaren ben kendisini takip ediyorum. Uzun zamandan beri siyasetin içerisinde olan, Amerikalarda eğitim gören, profesör olan bir insandır. Hiçbir zaman etrafına zararı dokunacak bir insan değildir ve memleketini seven bir insandır. Gelir gider, tanıdıklarını arayıp soranları arar ve sorar” dedi.
Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un Başbakan Yardımcısı olması Ünye siyasetinde de sevinçle karşılandı. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Bugün Türk demokrasisi açısından yine son derece önem arz eden bir gün. AK Partimizin 27 Ağustos tarihinde gerçekleşen olağanüstü kongresinde Genel Başkanlığa Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu’nu seçmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Kendisine tebliğ edilen hükümeti kurma görevi bugün itibariyle neticeye ulaşmış olup, bizim de çokça arzuladığımız, Ordu’nun ve Ünye’nin de çokça arzulamış olduğu içerisinde hemşehrimiz Numan Kurtulmuş’un da adının yer aldığı kabine açıklanmış oldu. Gerçekten bu Ünye’nin, Ordu’nun bakansız kalmaması anlamında da bir talebin yerine getirilmiş olmasıdır. Biz bunu memnuniyet ve sevinçle karşılıyoruz. Türkiye gerçekten AK Parti’nin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde orkestra şefliğinde Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’yla beraber yeni ufuklara doğru yol almaya devam edecektir” diye konuştu.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:
TRABZON (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, yarın yapılacak genel seçimin önemine...

Haberi Oku