Kamuda çalışanlar sözleşmeli olmalı

Başbakan Binali Yıldırım, 4 televizyon kanalının ortak yayınında yaptığı açıklamada, kamuda çalışanların sözleşmeli olması gerektiğini belirtti.

Kamuda çalışanlar sözleşmeli olmalı

Başbakan Binali Yıldırım, 4 televizyonun ortak yayınında soruları yanıtladı.

Yıldırım, sözleşmeli öğretmene kadro verilecek mi sorusunu da cevapladı.

KAMUDA ÇALIŞANLAR SÖZLEŞMELİ OLMALI


Başbakan Yıldırım, ''Benim gönlümde kamuda çalışanların sözleşmeli olmasından yanayım.

Sözleşme güvence açısından olumsuzluk getirmiyor. Sözleşme performansı arttırıyor. Verimlilik artıyor. Bölgeler arasında ihitiyaçları planlama yapıyorsunuz, nerede ihtiyaç varsa oraya alıyorsunuz. Yine devlette çalışıyorsunuz. Ücret olarak da kadrolardan aşağı değil.'' dedi.

BAKANLIKLARIN SAYISI AZALACAK"

Bakanlıkların sayısının azalacağını ifade eden Yıldırım, "Tabii ona cumhurbaşkanı karar verecek ama düşüncesinin azalması yönünde olduğunu biliyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 01:28


YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne demezsiniz
Ne demezsiniz - 3 yıl Önce

Sn Binali Yıldırım olaya sadece maaş olarak bakarsanız tabi aşağı kalır bir yanı olmaz kadrodan. Lakin olaya birde özlük haklardan bakarsanız ne kadar fark olduğunu görürsünüz. Örneğin eğitim durumu eş durumu tayini kurumlar arası atama kesilen onca vergi. Bı fark yok öyle mi. Nasrettin hocanın dediği gibi. Bana eşek ten düşeni getirin. Benim halimden o anlar. Ha bu arada kalite verimlilik performans istiyorsanız memurunuzu mutlu ediniz. Buna rağmen yine calistiramiyorsaniz o memur Binali Yıldırım'ın yakını da olsa kapının önüne koyacaksınız ki o olayı gören bilen herkes falancanin yakını bile memurluktan atiliyorsa bende alırım korkusu ile işine sarılacak. Hukumetiniz döneminde ülkede liyakat sıfır. Bunun en bariz örneği mülakat sınavları.

ahmet
ahmet - 3 yıl Önce

BİZ YAPTIK OLDU DERSİNİZ NE OLACAKKİ BİR KARARNAMENİN BAŞINDA

fatih
fatih - 3 yıl Önce

bencede yapsınlar e o zaman o ki sözleşmeli olunca herşey tıkırında gidecek o zaman mevcutta aldıkları maaşın 2 katını verirsiniz çalıştırırsınız altınız kuru nede olmasa başka şeylerle uğraşmayında nerde böyle saçma memurla hakları ile ilgili birşey varsa düşüncenizi yansıtırsınız zaten başka birşey yaptığınız yok

YA BIRAKIN
YA BIRAKIN - 3 yıl Önce

NERE AŞAĞI DEĞİL KADROYLA SÖZLEŞMELİ ARASINDA 300 TL E YAKIN FARK VAR ÖZLÜK HAKLARINI SAYMIYORUM BİLE

SIRADAKİ HABER