THY 10 000 Kabin Memuru Alınacak

Kabin memuru olmak isteyenlerin uzun süredir beklediği açıklama Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi'den geldi. Türk Hava Yolları

THY 10 000  Kabin Memuru Alınacak

Kabin memuru sayısının 20 bine çıkarılacağını söyleyen Bilal Ekşi, her sene sağlanan 500 pilot istihdamının 900'e çıkarılacağını ifade etti. 10 bin kabin memuru alımı için ilan henüz yayınlanmazken, ilgili ilanın yakın zamanda yayınlanması bekleniyor. 

Kabin memuru olmak isteyen kişilerin T.C. vatandaşı olması ve 30 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. En az ön lisans mezunu olmak ve iyi İmajbet derecede İngilizce bilmek de diğer aranan şartlar arasındadır. Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydının İmajbet temiz olması, askerliğini yapmış olmak aranan diğer şartlardandır.


Başvuru yapacak kadın ve erkek adaylarda boy ve kilo şartı aranmaktadır. Erkekler 170-190 cm, kadınlar 160-180 cm şartı aranmaktadır. Ayrıca sağlık durumun uçuşa engel olmadığına dair anlaşmalı sağlık kuruluşlardan alınacak rapor ile belgelenmesi gerekmektedir.

THY üniforması giyildiğinde vücudun görünen kısımlarında dövme, piercing, yara ve yanık izinin bulunmaması gerekmektedir.

Başvurular THY'nin internet sitesi üzerinden önline olarak yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 00:26


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER