2 milyon haneye 1000 TL destek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, 2 milyon haneye 1000 TL nakdi destek sağlanacağını duyurdu Bakan Selçuk, “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında hali hazırda bakanlığımızın düzenli sosyal yardımlarından faydalanan ihtiyaç sahibi 2 milyon hanenin tamamı bin TL nakdi destekten yararlanacaktır” dedi.

2 milyon haneye 1000 TL destek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ’İhtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave 2 milyar liralık kaynak aktarımı’nın detaylarını paylaştı.


Bakan Selçuk, “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında hali hazırda bakanlığımızın düzenli sosyal yardımlarından faydalanan ihtiyaç sahibi 2 milyon hanenin tamamı bin TL nakdi destekten yararlanacaktır” dedi.

Söz konusu destekten yararlanmak için vatandaşların herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek olmadığını da belirten Selçuk, ödemelerin mart ayının sonunda başlayacağı bilgisini de yineledi.

KadirYORUM EKLE
YORUMLAR
Musa
Musa - 3 hafta Önce

Devletin memuruna verin hiç olmazsa kayıtlı.Çoğu fakir dedikleriniz gelirini gizleyen zengin

Dede
Dede - 3 hafta Önce

Bilirine bilmezine fakirin vebalini almayın