ASAL Araştırma'dan şaşırtan son anket sonucu!

ASAL Araştırma'dan şaşırtan son anket sonucu geldi. ASAL Araştırma'ya göre Cumhurbaşkanlığı güven yüzde 5.4 olarak açıklandı.

ASAL Araştırma'dan şaşırtan son anket sonucu!

ASAL Araştırma ve Danışmanlık Şirketi, Türkiye'de en güvenilen kurumun hangisi olduğuna dair bir kamuoyu araştırması yaptı. Araştırma sonucunda, en güvenilir kurumlar listesinin ilk sırasında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ikinci sırasında ise Jandarma yer aldı.

ASAL Araştırma tarafından, 10-18 Aralık 2022 tarihleri arasında Türkiye genelinde NUTS-1 sistemine göre İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa, Kayseri, İzmir, Diyarbakır, Adana, Samsun, Konya, Antalya, Gaziantep, Erzurum, Mardin, Hatay, Zonguldak, Manisa, Aydın, Malatya, Van, Balıkesir, Trabzon, Kırıkkale, Giresun, Tekirdağ ve Ağrı dahil 26 ilde 18 yaş ve üzeri 2 bin 142 kişiyle telefon ve yüz yüze yöntemiyle gerçekleştirdiği anket çalışmasında vatandaşlara, ''Türkiye'de en güvendiğiniz kurum hangisidir?'' sorusunu yöneltti.

 

EN GÜVENİLİR KURUM TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ

Araştırmaya katılanların yüzde 16.8'i Türkiye'nin en güvenilir kurumunun Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) olduğunu ifade etti. İkinci sırada yüzde 14.0 ile Jandarma'nın yer aldığı araştırmada; üçüncü sırada yüzde 13.5 ile Polis, dördüncü sırada yüzde 12.6 ile Milli İstihbarat Teşkilatı, beşinci sırada yüzde 6.0 ile TBMM, altıncı sırada yüzde 5.4 ile Cumhurbaşkanlığı yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER