Bu gece deprem olacak mı? Deprem uzmanından açıklama... İstanbul’da bu gece deprem olur mu?

Bu gece deprem olacak mı? İstanbul’da yaşanan 5.8 şiddetinde korkutan depremin ardından vatandaşlar İstanbul’da bu gece deprem olur mu sorusuna yanıt arıyor. Deprem uzmanlarının açıklamaları yakından takip ediliyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Şükrü Ersoy, beklenen büyük İstanbul depremine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ersoy, “5.8 büyüklüğündeki deprem enerji olarak yeri kırabilecek bir enerjiye sahip. Elbette bundan sonra büyük deprem olabilir mi? Teorik olarak olur.” diye konuştu.

Bu gece deprem olacak mı? Deprem uzmanından açıklama... İstanbul’da bu gece deprem olur mu?

Deprem gerçeğini bugün bir kez daha hatırladık. 5.8 büyüklüğündeki deprem enerji olarak yeri kırabilecek bir enerjiye sahip. Elbette bundan sonra büyük deprem olabilir mi? Teorik olarak olur.

Ama öyle görünüyor ki 5,8 büyüklüğündeki bu deprem bağımsız bir deprem. İki gün önceki 4,6 büyüklüğündeki deprem de bağımsız bir deprem. Bu da bir süre birkaç hafta devam edecek. Bunlar 4 büyüklüğünde olabilir 5 büyüklüğünde olabilir. Bu anlarda paniklememek gerekiyor. Bu işlerden en fazla paniklediğimiz zaman zarar görebiliyoruz.


Ailesel sorumluluklarımız var ve bu yüzden dikkatli olmalı fazla panik yapmamalıyız. Kaygı ve korkular elbette olacaktır ama bu depremler yaşanacak.

BÜYÜK MARMARA DEPREMİ'NİN UYARISI MI?

Yaşanan bu deprem yaşanması beklenen olası Marmara depreminin enerjisinin sadece ufak bir miktarını alabilir. Olası Marmara depreminin enerjisini alması için 30 tane 6 büyüklüğünde deprem gerçekleşmesi gerekiyor. Bu da bize gösteriyor ki eninde sonunda Marmara'da olası büyük bir deprem yaşanacak. Geçmişte de bu bölgede büyük depremler yaşandı.

.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER