İnce: Kazanamazsam siyaseti bırakacağım, bir şartım var

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce: "Sana söz veriyorum bu seçimi kazanamazsam siyaseti bırakacağım ama bir şartım var. İstediğin bir televizyon programında benimle yayına çık

İnce: Kazanamazsam siyaseti bırakacağım, bir şartım var

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Göztepe'de düzenlenen yürüyüşün ardından halka seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yönelttiği soruyu yanıtlayan İnce "Erdoğan, bana birinci çıkamazsan siyaseti bırakacak mısın? diye sordu. Erdoğan, Recep Erdoğan, sana sesleniyorum. İddialı insanları severim, seni de beğendim, iddialısın. Sana söz veriyorum bu seçimi kazanamazsam siyaseti bırakacağım ama bir şartım var. İstediğin bir televizyon programında benimle yayına çık ondan sonra. Kanalı sen seç, sunucuyu sen seç, saatini sen seç. Yanına 200 tane danışmanını al istersen promterini al karşıma çık. Senden bunu istiyorum. Söz veriyorum ben sözümde duracağım" dedi.


"Bu ülkenin gençleri ile marka oluşturacağım"

İnce, Türkiye'nin marka değeri oluşturması gerektiğini ifade ederek "Zeytinyağını İtalyanlar bizden dökme olarak alıyor. Çünkü bizim markamız yok. Elbise üretiyoruz, biz dikiyoruz. İtalyanlar geliyor, marka basıyor, 20 katına satıyor. Televizyon üretiyoruz, bir televizyondan 10-15 Euro kazanıyoruz. Bir otomobilden 100-150 Euro kazanıyoruz çünkü markamız yok bizim. Ben bu ülkenin gençleri ile marka oluşturacağım" şeklinde konuştu.

Din eğitiminde zorlama olmayacağının altını çizen İnce, " Dindar nesilden hiç bir korkum yok, sorunum da yok. İsteyen çocuğunu dindar yetiştirebilir ama kindar nesil olmaz. Özgür düşünen nesil, demokrat bir nesil, sorgulayan bir nesil yetiştireceğiz. Herkese resmi dil olan Türkçe'yi öğreteceğiz, anasının evinde konuştuğu dili öğreteceğiz. Bir de uluslararası dil öğreteceğiz. Ne istiyorsun sen? Fıkıh, Hadis, Kelam dersi mi? İki saat al, daha fazla istiyorsa baş üstüne hemen yaparız, 6 saat al. Diğer veli de diyorsa ben de istemiyorum, tamam sen de girmezsin. Zorlama yok talepleri karşılayacağız. Türkiye'de eğitim hakkında zorlama yapmayacağız, ulusal bir uzlaşma sağlayacağız. Herkes, 'bu sistem adil' diyecek. Türkiye'de ilk 500'e girmiş öğrencilerim oldu bu öğrenciler ülkeyi terk ediyorlar. Beyin göçü var. Cumhurbaşkanı olduğumda beyin göçünü beyin gücüne döndüreceğim" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2018, 07:37


YORUM EKLE
YORUMLAR
Türker ak..lut
Türker ak..lut - 4 ay Önce

Taktı tv programına ne yani tv olmadan kendini kanitlamayacakmisin zaten mecliste trt3 de meclis canli yayını yokmu o kadar meclis konuşmaların var yine ç baskanimizinda var karşılıklı hala tv de tv ne olacak tv ye çıkıp ta stresi atacaksın zaten hergun tv desin sende projelerin söylersin ç başkanımızda halk ister sana oy atar ister ç başkanımıza istersen diğerlerine bu tv atismalari abd ve bazı batı ülkelerinde çok çok eskiden vardı artık dedikoduyu bırakmak hep birlikte Türkiye olma zamanı geldi bizim için ç başkanımızde sende hepsi terörü ovenler hariç bu ülkenin birer ferdidır birazda uzlaşma kültürü olsun dış mihraklar bizi parçalamak istiyor seçimden sonrada lütfen muharrem hoca senden bir öğretmene yakışır gaza gelmeyen beyefendi tavırlar bekliyoruz vatandaş olarak bizim için hepiniz kiymetlisiniz değerli vaktinizi gece gündüz türkiyenin daha ileri kalkınmış medeni bir ülke olması için harcıyorsunuz ama unutmayın dünya krizinde 600 bin öğretmen atayan birbucuk milyon memur atayan imf belasını def eden marnarmaray milli savunma otoyollar köprüler ve daha nice şeyler binlerce fabrika açan yuzbinlerce istihdam eden bir hukumetimiz var öyle devletin borcu 970 milyar dolar değil kim kafadan sıkıyor toplam borcumuz devlet 120 milyar dolar özel sektör 300 milyar dolar ve uzun vadede şu an Avrupai en az borcu bize ait sadece İtalyan 1 trilyon dolar devlet borcu var bizim birde 120 milyar dolar rezerv imiz var ve 1 trilyon dolar gayri safi milli harcını var birlik olmak lazım kim kazanırsa kazansın şu an güçlü bir devlet var seçimden sonra dokar 3.5 tl ye faizlerde yüzde 8 lere iner birde işsiz lere tazminat asgari ücrete acilen kira yardımı ve tüm memurların başta polislerimizin tüm banka ve kredi kartları borçları düşük faizle 10 yıllık yapılandırıldimi o zaman görün vatandaş olarak ucuz konut kiralar 500 tlye düşmeli ve vergi reformu kolay değil ülkemiz terör belası öle ugrastiriliyor bu seçim hekese hayırlı olsun biz liderimiz erdogana da muharrem inceye hepsine saygılıyız

SIRADAKİ HABER