Yağmura dikkat! Tüm yurdu saracak

Yağmura dikkat! Tüm yurdu saracak - Meteoroloji'nin tahminlerine göre yurtta hava durumu değişecek ve yağmur etkili olacak. Bugün sadece Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yağmur görülmeyecek ancak yarın yağışlar tüm yurdu saracak.

Yağmura dikkat! Tüm yurdu saracak

YAĞIŞLAR YER YER KUVVETLENECEK

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu (Karaman dışında), Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Bitlis, Muş, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, batı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların, Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz. Ankara ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Gece ve sabah saatlerinde kuzeydoğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER