Acun Ilıcalı'ya RTÜK'ten Şok Haber!

‘O Ses Türkiye’ şarkı yarışmasının aynı formatla çocuklara uyarlanması, Acun Ilıcalı'ya bir şok yaşattı. Sürpriz son..

Acun Ilıcalı'ya RTÜK'ten Şok Haber!

Yapımcılığını Acun Ilıcalı ’nın üstlendiği ‘O Ses Türkiye ’ yarışmasının aynı formatla çocuklara uyarlanması Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nu (RTÜK ) kızdırdı. 'Çocuklara olumsuz etki' sebebiyle ceza aldı..


Türkiye’nin en iyi çocuk şarkıcısının seçildiği ‘O Ses Çocuklar’ yarışmasına RTÜK ceza verdi. Üst Kurul cezaya gerekçe olarak ‘çocukların zihinsel ve ahlaki gelişimlerinin olumsuz etkilenmesini’ gösterdi. Zaman'ın haberine göre Star TV’de yayınlanan yarışmaya verilen cezanın miktarı ise yarım milyondan fazla 600 bin TL olarak gerçekleşti..

Programla ilgili rapor hazırlanan uzman raporunda şu sözlere yer verildi: 

“Jüride bulunan üç ünlü şarkıcının karşısında seyirlik bir ürün ortaya çıkaran, hemen hepsi oyun çağındaki çocuklar, tatil döneminde dinlenmek yerine ailelerinden, arkadaşlarından ayrı yaş ve psikolojilerine uzak bir atmosfer içinde hafta sonu yapılacak eleme için hazırlanmaktadırlar. Aileleri tarafından desteklenerek yarışmaya getirilen çocukların fazla emek harcamadan alkış ve övgülerle geçici şöhret sahibi olduklarında tüm dengeleri bozulabilir ve ilerleyen zamanlarda bu şöhreti kaybetmeleri halinde çeşitli sorunlar yaşama riski oluşabilir.” Çocukların okul çağında olduklarının hatırlatıldığı raporda, “Çocuklar sadece sesleriyle değil, sahne hâkimiyeti ve sergiledikleri şovlarla kendilerini ifade etmeye çalışmakta, elemeyi kazananlar sevinmek, kaybedenler ise üzgün bir şekilde dışarıda bekleyen ailelerinin yanına dönmektedir.” denildi..

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2018, 07:24


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER