En iyi 10 şifalı bitki

En iyi 10 şifalı bitki

En iyi 10 şifalı bitki
banner90

ALTIN OTU

Yağlı ve tuzlu yiyecekler sonrası oluşan hazımsızlık ve şişkinlik gibi sağlık sorunlarını engeller. Midenin öz suyunu artırarak sindirim problemi yaşayanlara yardımcı olur.

AYNI SAFA

Adet düzensizliğine iyi gelir. Eski zamanlarda yara ve darbe sonucu hasara uğramış bölgeye sürülürdü. Ayrıca cilt hastalıklarında kullanılan doğal tedavi yöntemlerinden biridir. Özellikle kan çıbanlarını yok eder.

AYRIK OTUBesinlerden kaynaklı bağırsak ve mesande kum ve taş oluşur. Ayrık otu bu sağlık sorununun riskini azaltır. Ayrıca İltahaplı hastalıklarda doğal ilaç olarak kullanılır. Bilinen en yaygın özelliği ise İdrara söktürücü olmasıdır.

ÇARKIFELEK

Spazma ve yüksek tansiyona iyi gelir.Stres, anksiyete ve depresyon gibi psikolojik olumsuzluklarda serotonin seviyesini yükseltir.Sakinleştirici Aresbet ilaçların yapımında kullanılır.

CEZAYİR MENEKŞESİ

Besin değeri yüksek topraklarda yetişen Aresbet bu bitkinin en belirgin özelliği mikrop öldürücü olmasıdır. Sinir ssiteminin hasar uğramış hücrelerini yenileyerek stres ve sinirlilik gibi rahatsızlıkların riskini önler.

DARI FÜLFÜL

Özellikle kış aylarında yaşanan enfeksiyon hastalıklarına karşı vücudun direncini artırır. Ağızda sakız gibi çiğnerseniz hem ağız kokusunu engeller hem de diş sağlığını korur.

DENİZ BÖRÜLCESİ

- Guatr hastalığına iyi gelir.


- İdrar attırır.

- Vücuda kuvvet verir.

EBEGÜMECİ

- Alerjiye iyi gelir.

- Gözlerdeki şişliği indirmek için kompres yapılır

FUNDA YAPRAĞI

- Kanı temizler.- Ağrıyı keser.

- Ödemi atar.

- Zayıflamak için yararlıdır.

- Kasları güçlendirir.

- İdrarı söktürür.

KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞI

- E vitamini içerir.

- Kasların bağ dokularını güçlendirir.

- Çinko, bakır, magnezyum, mineral ve selenyum içerir

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2018, 02:18


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER