Akşener: 5 milyon kişinin kredi borcunu satın alacağız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara'da Türkiye Dayanışma Fonu konulu programda konuştu. Akşener, partisinin Türkiye ekonomisine ilişkin yapmayı planladığı düzenlemeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ardından mikrofona, Akşener'in Ekonomi Danışmanı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz geçti.

Akşener: 5 milyon kişinin kredi borcunu satın alacağız

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Ankara’da basın toplantısı düzenledi.

İYİ Parti Genel Merkezi’nde Türkiye Dayanışma Fonu konulu programda konuşan Akşener, “30 Nisan 2018 itibariyle borçları yasal takibe ya da yakın takibe alınmış olan, ve de borçları tahsilat şirketlerine satılmış olan 5 milyon vatandaşımızın tüketici kredisi, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarından doğan borçlarını satın alacağız” dedi.

Akşener dün Bağcılar’da yaşanan bıçaklı saldırıyı sert bir şekilde kınayarak sözlerine başladı ve şunları kaydetti;

“Şenlik gibi olması gereken bir seçime gidilirken bu gerilim artırıcı lider dilinin geldiği nokta bu. Bu gün burada Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı’nı, Sayın Erdoğan’ı ve İçişleri Bakanı’nı göreve davet ediyorum. Bu yol yol değildir. Bu ülkedeki herkesin canı o ülkeyi yönetenlere emanettir. Bu işi yapamıyorlarsa bu ülkeyi yönetemeyenlerin çekip gitmeleri şarttır.”

İYİ Parti Lideri’nin açıklamalarından satır başları şöyle:


“Değil borcunu ödemek, evine ekmek, çocuğuna süt bile götürmekte zorlanan işsiz kardeşlerimizi, tam rahat edeceği yaşlarda borç krizi içinde debelenen emeklilerimizi bu yükten kurtarmak boynumuzun borcudur.

Yine borçları bu durumda olan, düşük gelirle çalışan vatandaşlarımızın, ve öğrencilerimizin borçlarının en az yüzde 80'ini sileceğiz.

Kalan borçlarını faizsiz 10 yıla kadar taksitle ödeyebilecekler.

Ayrıca şehit ve gazi ailelerinin bu durumdaki tüm borçlarını sileceğiz.

Vatan onlara çok şey borçludur. En azından bunu yapalım.


Türkiye Dayanışma Fonu için bir defalık harcayacağımız 8 milyar lira, 2018 bütçe harcamalarının yaklaşık yüzde 1'ine denk geliyor. Yani, Mehmet Şimşek'in taşıt ve hizmet binası kiralamaları için zamanında, “fındık-fıstık parası” dediği rakam kadar. Size söz veriyorum 25 Haziran sabahı sizi bu yükten kurtaracağım. Borç kaderiniz değil. Sileceğiz. Kurtulacaksın.”

Akşener’in açıklamalarının ardından mikrofona, Akşener’in Ekonomi Danışmanı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz geçti.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 15:05


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER