İnce: Oy Oranı

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, katıldığı canlı yayın programında gündemi değerlendirdi. Oy oranlarına değinen İnce, seçimin ilk turunda Erdoğan'la birbirine yakın oy alacaklarını söyledi. İnce, seçilmesi durumunda da 3 yardımcısının olacağını belirtti.

İnce: Oy Oranı

ÖZELLEŞTİRMELER

Programda sorulan özelleştirmelerle ilgili sorulara da İnce, “Ben önüme bakarım, geçmişe değil, nerede istiyorsa taksın ister evde ister devlet dairesinde taksın, kıyafet ile uğraşmak devletin işi değilidir, yeteneğine liyakatına bakarım” cevabını verdi.

ERDOĞAN’A CANLI YAYINA ÇIKMA TEKLİFİ

Erdoğan’ın kendisine ekonomiyle ilgili söylediği sözleri hatırlatan İnce, “Erdoğan bana ekonomi dersi vermek istiyormuş. Kabul ediyorum. Sayın Erdoğan, bana bir televizyon kanalında ekonomi öğretir misin? Gel bir televizyon kanalına karşılıklı çıkalım. Millet de seyretsin kim kime ekonomi öğretiyormuş. Kavga etmeye, bağırmaya, çağırmaya gerek yok. Ben bu ülkenin verilerini biliyorum, yönetmeye talibim, sorunlarını biliyorum. Çözüm önerilerini ortaya koyuyorum” ifadelerini kulandı.


OY ORANI AÇIKLAMASI

Programda oy oranıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan İnce, “24 Haziran’da sayın Erdoğan’la Muharrem İnce’nin oyları bir birine yakın çıkacak. Gördüğüm o. 4 Mayıs’tan bugüne oyumuzun korkunç arttığını görüyorum. Bunu sadece ben görmüyorum, siz de görüyorsunuz. Görmüyorum diyorsanız yanılıyorsunuz. Seçim ikinci tura kalırsa Erdoğan’dan daha yerliyim. Her şeyim belli. Şatafattan uzak duracağım, sarayda değil kendi evimde yaşayacağım. Şefaf bir yönetim, özgürlükler olacak. Ben partiyi değil ülkeyi kurtarmak istiyorum. Partinin geçmişte hataları olabilir ama bu eleştirilere partinin genel başkanı cevabını verir” dedi.

KAÇ YARDIMCISI OLACAK?


İnce, cumhurbaşkanı olması durumunda kaç yardımcısı olacağını da açıkladı. İnce, “3 yardımcı olacak. İsimleri şimdi açıklamak olmaz ama profilleri belli. Mesela bakanlıklarda kesinlikle gençler ve girişimcilikle ilgili bir bakanlık olacak. Ama yardımcıları zamanı geldiğinde söyleyeceğim. Bir partinin genel başkanı da olabilir. Şimdi size rakip olan birine seni yardımcım yapacağım demek nezaketsizliktir. Ben 4 Mayıs’tan itibaren bu hazırlıkları yapmadım. Genel başkanlığa aday olduğumdan beri bu ülkeyi yönetmeye adayımdır demektir. İsimleri ikinci tura kalırsam 8 temmuzda açıklarım” ifadelerini kullandı.

KAYNAK SÖZCÜ

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2018, 13:04


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER