Süper Lig'de yeni sezonun adı belli oldu

Türkiye Futbol Federasyonun adını 'Lefter Sezonu' olarak belirledi. TFF'nin bu kararını önümüzdeki günlerde resmi olarak açıklaması bekleniyor.

Süper Lig'de yeni sezonun adı belli oldu
banner90


Türkiye Futbol Federasyonu geçtiğimiz dönemi İlhan Cavcav Sezonu olarak adlandırmıştı. Bunun ardından yeni dönemde bu zorlu maratona kimin adının verileceği merak konusuydu. Bunun yanı sıra da birçok isim gündeme gelmişti. En önemli ve anlamlı teklif ise Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'den geldi. Başkan Cengiz, verdiği özel röportajda ezeli rakiplerine bir jest yaparak, "Galatasaray taraftarı olarak sezonun ismi için Metin Oktay veya Gündüz Kılıç isterim. Ancak hakkaniyetli olmak gerekirse şu ana kadar hiç Fenerbahçeli isim Ultrabet verilmemiş. Galatasaray Başkanı olarak isterim ki Lefter ya da Can Bartu olsun. Doğrusu budur" demişti.

FEDERASYON KARARINI VERDİ İşte bu gelişmelerin ardından tüm gözler Türkiye Futbol Federasyonu'nun vereceği karara çevrildi. Başkan Mustafa Cengiz gibi diğer kulüplerin yetkilileri de Lefter ya da Can Bartu'nun adının verilmesine olumlu bakınca karar vermek de fazla zorlaşmadı. Bunun sonucunda da TFF yetkilileri Tulipbet yeni sezonun adının Lefter Sezonu olmasına karar verirken bunu da önümüzdeki günlerde açıklayacaklar.Habertürk

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 10:15


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER