Tesla hacklendi!

Elektrikli otomobilleri ve CEO Elon Musk ile sürekli gündemde kalmayı başaran Tesla hacklendi.

Tesla hacklendi!

Zaman zaman kapasitesinin üstünde gelen sipariş sayıları nedeniyle üretim sıkıntısı çeken Tesla, bu sefer başarısından daha çok başarısızlığı ile gündeme gelecek gibi gözüküyor.

Toyota, Fiat, GM, Volkswagen ve Tesla hacklendi!


157 GB veri sızıntısının yaşandığı hack skandalının tek mağduru Tesla değil. Toyota, Fiat, GM ve Volkswagen‘ın da aralarında bulunduğu dev otomobil firmalarının gizli verileri sızdırılmış durumda olabilir.

41.000’den fazla belgenin bulunduğu sızıntıların arasında ehliyet ve pasaport bilgileri, banka bilgileri, robotik dökümanları gibi belgeler bulunuyor.


Çeşitli tarihlere sahip olan belgelerin en eskileri ise 2008 yılına kadar uzanıyor.

Sızıntının sebebi ise Level One isimli Kanada merkezli bir robotik firması. Kullandığı Rsync protokolünün yapılandırmalarını yapmadığı için bütün verilere herhangi bir yetkilendirme ihtiyacı olmadan erişim mümkün hale gelmiş.

Yeni Porsche 911’in fotoğrafları internete düştü Yeni Porsche 911’in fotoğrafları internete düştü
Porsche'un yakın zamanda tanıtması beklenen yeni Porsche 911'in bazı görselleri internete düştü. Görseller, otomobilin tasarımı hakkında birçok bilgi veriyor.

Upguard isimli güvenlik firması tarafından tespit edilen bu durum Level One‘a bildirilmesinin ardından gerekli düzenlemeler yapılmış fakat belgelere daha önce erişen herhangi birinin olup olmadığı konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Belgelere başka birileri tarafından erişilip erişilmediği konusunda çalışmalar ise devam ediyor.

Ayrıca konuyla ilgili olarak Tesla, Toyota, GM, Fiat ve Volkswagen cephelerinin hiçbirisinden herhangi bir açıklama yapılmış durumda değil

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2018, 12:05


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER