Acilden rapor alınır mı, alınsa da geçerli olur mu?

acilden rapor alınır mı 2018, acilden rapor almak 2018, acilden en fazla kaç gün rapor alınır, acilden sağlık rapor alınır mı, acilde rapor verilir mi 2018, aciller rapor veriyor mu 2018, acilden kaç gün rapor alınır 2018, pazar günü acilden rapor alınır mı,

Acilden rapor alınır mı, alınsa da geçerli olur mu?
banner90

MEMURLARIN HASTALIK RAPORLARINI VERECEK HEKİM VE SAĞLIK KURULLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

ACİL VAKALAR:


Madde 7 ? Acil vakalarda düzenlenen hastalık raporları uyarınca hastalık izni verilebilmesi için raporda vakanın acil olduğunun belirtilmiş olması şarttır.

Aksi takdirde hasta memur, hastalık izni kullanıyor sayılmakla beraber en kısa zamanda Devlet Memurlarının Tedavi Yardımı ve Cenaze Giderleri Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre muayeneye sevkedilerek hakkında bu muayene sonucuna göre işlem yapılır.

Hastalık izni vermeye yetkili amirler lüzum gördükleri takdirde hastalık raporunun acil bir vaka üzerine düzenlenip düzenlenmediğinin belirtilmesini en yakın resmi sağlık kurulundan isteyebilirler.

Resmi sağlık kurullarının hastalık raporunun düzenlenmesine esas olan vakanın acil olmadığını belirtmeleri halinde ilgili memur hakkında ikinci fıkra uyarınca işlem yapılır.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2019, 04:32


YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorumcu
Yorumcu - 2 yıl Önce

Malum yeni değişiklikle memur il dışına çıkmak için izin almasına gerek yok. Bu durumda memur akşam il dışına gitti ve orada hastalanıp, hastaneye yatış yaptı ve peşinden de rapor aldı. Böyle bir durum mümkün mü?

SIRADAKİ HABER