Atopik Dermatit

Atopik Dermatit

Atopik Dermatit
banner90


Atopik Dermatit

Atopik dermatit, tekrarlayan ataklar halinde geçekleşen bir tür alerjik rahatsızlıktır. Ataklar halinde ilerleyen bu alerjik durum insanların günlük hayatını iğrenç bir hale getirmektedir. Her yaşta görülen bu alerjik rahatsızlık genellikle çocuklarda ve bebeklerde yoğun olarak gözükmektedir. 5 yaşından öncesi çocuklarda daha çok görülen bu alerjik rahatsızlık çocuğunuzun huzursuz olmasına neden olmaktadır.

Çocukluk döneminin en çok rastlanan hastalıklarından olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kronik deri hastalığı olan Atopik Dermatiti ikinci dünya savaşından sonra görülmeye başlanmıştır. Git gide yayılan bu hastalık tüm insanlarımıza kadar ulaşmıştır. Sanayileşme, kentleşme, arabalar, iklim değişikliği ve buna benzer unsurlar bu hastalığın ortaya çıkmasında büyük rol oynamıştır. Ülkemiz genelinde 5-14 yaş aralıklarındaki çocuklarda %5 gibi bir oranda görülmektedir. 12-14 yaş arası çocuklarda ise %10 gibi bir oran ile çocuklara bulaşmaktadır. Bilim insanlarının yaptığı çalışmada bu hastalığın kızlarda görülme oranı erkeklerin oranından çok daha fazladır.

Atopik dermatit gelişmiş ülkelerde daha çok görülmektedir. Bunun sebebi ise yukarıda belirttiğimiz gibi sanayileşmeler ve yeniliklerdir. Atopik dermatit yani alerjik egzama her yaşta ve her insanda oluşabilecek bir hastalıktır. Çocuklarda daha çok görülmesi yetişkinlerde olmayacağı anlamına gelmez. Bu alerjik hastalık çevresel faktörlerden oluşmaktadır. Anne ve babalardan genetik olarak çocuklara geçebilecek olan bu hastalığa ebeveylerin dikkat etmesi gereken bir unsurdur.

Atopik dermatit belirtileri?

Atopik dermatit rahatsızlığın başlangıcı kaşıntı ve kuruluk ile başlamaktadır. Daha sonra artan kaşıntılar nedeni ile gününüz kötü bir hal alır. Bu rahatsızlığın en büyük belirtisi kaşıntıdır. Kaşıntılarınızın git gide artması ve akşamüzeri terlemelerin olması sizinde bu rahatsızlığın üyesi olduğunuzun belki de göstergesidir.

Bu rahatsızlığın tedavisi için özel olarak tasarlanan kremler ve karışımlar sayesinde bu hastalıktan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Atopik dermatit tedavisi olmayan bir hastalık değildir. Sadece gününüzü kötüleştirmeye sebep olan bu hastalık çok can sıkmaktadır. Bu hastalıktan kurtulmanız için firmalarımızın üretmiş olduğu yüzlerce krem ve karışımlar bulunmaktadır. Bu kremler ve karışımlar ile artık çok daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bu kremi alıp kullanmaya başlamaktır.

Sizde çocuğunuz için egzama kremi veya ürünleri almak istiyorsanız sitemize göz atabilirsiniz. Sitemize gitmek için https://www.recete.com/atopik-dermatit-cilt/ adresine tıklayabilirsiniz.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER