AÖL 2. Dönem Sonu TELAFİ Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

AÖL - Lise öğrenimini dışarıdan bitirmek isteyen öğrenciler yayınlanan sınav takvimi doğrultusunda AÖL sınavlarına katılıyorlar. Her yıl belirlenen

AÖL 2. Dönem Sonu TELAFİ Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Eğitimini örgün eğitim içerisinde tamamlayamayan kişilerin diploma alması için ikinci bir fırsat kapısı olan ve binlerce öğrencinin sınavlarına katıldığı AÖL (Açık Öğretim Lisesi) sınavları 2 dönem halinde hafta sonlarında gerçekleştirilmektedir. Açık Öğretim Liselerinin aynı zamanda mesleki açık öğretim ve imam hatip açık öğretim bölümleri de bulunmaktadır. Bu eğitim sürecini tamamlayan öğrencilerin diplomaları örgün eğitim gibi normal hayatta işlem görmektedir. Açık öğretim liselerini tamamlayan öğrencilerin üniversite sınavlarına katılma hakları da bulunmaktadır.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne bağlı Açıköğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açıköğretim Lisesi (MAÖL)  2. Dönem Sonu Sınavı 3 Vegabet oturum şeklinde (I. Vegabet Oturum 31 Mart 2018 Cumartesi 09.30'da, II. Oturum 31 Mart 2018 Cumartesi 14.00'da, III. Oturum 1 Nisan 2018 tarihinde saat 15.00'da) yapılmıştı.


Ancak sınavda oluşan hata nedeniyle AÖL 2. Dönem Sınavı'nın telafi olarak 21. Nisan 2018 tarihinde tekrar yapılmasına karar verildi.2018 Açık lise sınav sonucunu http://aolweb.aol.meb.gov.tr sitesinden açıklanacak. Bu siteye erişim sağlayan öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu soruluyor. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek.Sınava girerek notunu merak eden öğrenciler, sınav sonuçlarının açıklanacağı zamanı heyecanla bekliyor. Sınavda her dersten 20 soru soruldu ve her bir sorunun değeri 5 puandır. Bir dersten başarılı olabilmek için en az 45 puan alınması gerekmektedir. Sınav sonuçları aşağıdaki linkten öğrenilecek. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 20:53


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER