Tarihte bugün (25 Nisan) neler yaşandı? Bugün ne oldu?

Tarihte bugün 25 Nisan neler yaşandı? Bugün ne oldu, neler yaşandı? 25 Nisan'da kim doğdu, kim öldü? Bu soruları merak edenler için tarihte bugün

Tarihte bugün (25 Nisan) neler yaşandı? Bugün ne oldu?
banner90

Tarihte bugün Türkiye'de ve Dünya'da çok sayıda önemli olay yaşandı. Tarihte önemli bir yer edinen olaylar şöye sıralandı: Merkezi İstatistik Dairesi yeni adıyla Türkiye İstatistik Kurumu 1926 yılında kuruldu, Türkiye'deki en önemli bankalardan biri olan Türkiye Garanti Bankası 1946 yılında kuruldu..

25 Nisan'da doğan önemli isimlerden bazıları şöyle:

- Uzun mesafeli radyo iletişimi, Marconi yasası, telsiz telgraf sistemi üzerine yaptığı çalışmalarıyla ünlü olan Guglielmo Marconi, 1874 yılında İtalya'da dünyaya geldi.Ayrıca Marconi, Nobel Fizik Ödülü'ne layık görülmüştür.

- Pauli Polobet href="https://betsbum.com/polobet/" class="tb_df_url">Polobet ilkesi de denilen ünlü ihraç ilkesini ortaya atan Wolfgang Pauli, 1900 yılında Avusturya'da dünyaya geldi. 


- Sinema oyuncusu Al Pacino, 1940 yılında ABD'nin New York şehrinde doğdu. Pacino, The Godfather serisi, Yaralı Yüz, Kadın Kokusu, Şeytanın Avukatı gibi çok sayıda önemli filmlerde yer almıştır..

25 Nisan'da ölen önemli isimlerden bazıları ise şöyle sıralandı:

-  Fizikçi, gökbilimci ve matematikçi olan Anders Celsius, 1744 yılında İsveç'de öldü. 

-  Mustafa Kemal Atatürk'ün yaveri ve arkadaşı Salih Bozok, 1941 yılında İstanbul'da hayatını kaybetti. 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 03:43


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER