KPSS branş sıralamasına nereden bakılır? Kpss lisans branş bazında sıralamaları

KPSS branş bazında sıralamalar belli oldu. Lisans mezunu adayların girdiği sınav sonrası KPSS branş sıralaması 2021 ÖSYM'nin sitesinde yayımlandı. Adayların KPSS Branş sıralamasına bakarken Puan türünü seçmeleri gerekiyor. Peki KPSS branş sıralamasına nereden bakılır? İşte ÖSYM KPSS Lisans branş sıralaması 2021

KPSS branş sıralamasına nereden bakılır? Kpss lisans branş bazında sıralamaları

KPSS Lisans bazında branş sıralamaları belli oldu. KPSS branş sıralaması, sınava giren adayların alanlarındaki diğer adayların sıralamalarını gösteren bir sistemdir. Peki KPSS branş sıralamasına nereden bakılır? İşte KPSS branş sıralama sonuçları 2021

KPSS branş sıralamasına nereden bakılır?

KPSS BRANŞ SIRALAMASINA NASIL BAKILIR?

2021Kamu Personel Seçme Sınavına (2021 PSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır.

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

KPSS branş sıralamasına nereden bakılır?

KPSS BRANŞ SIRALAMASI NASIL ÖĞRENİLİR?

 

Aday işlemleri sisteminden BAŞVURULARIM/TERCİHLERİM kısmına tıklayınız.

 

2021 KPSS LİSANSBRANŞ BAZINDA SIRALAMA 

KPSS branş sıralamasına nereden bakılır?

KPSS Branş sıralamasına bakarken Puan türünüzü seçmeyi unutmayın. KPSS Branş sıralamasının nasıl öğrenileceğine dair ayrıntılı tabloya haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.KPSS LİSANS BRANŞ SIRALAMASI 2021 İÇİN TIKLAYINIZKPSS BRANŞ SIRALAMASI NEDİR?

Branş bazında sıralama işlemlerinin yerleştirme işlemlerine hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmet olup bunun dışında herhangi bir amaçla kullanılmamalıdır. Adayların, güncellenen branş bazında sıralamaları bu hususlar çerçevesinde incelemeleri gerekmektedir.

KPSS branş sıralamasına nereden bakılır?

ÖSYM, KPSS lisans bazında bran sıralamarı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

"2021 Kamu Personel Seçme Sınavına (2021-KPSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir.

Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.MEB tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, TTK kararlarına göre kontrol edilerek, adayların alan bazındaki başvuruları esas alınarak belirlenmektedir. Bu nedenle öğretmen adaylarının branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.Adaylara saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER